BADAMY KULTURALNIE CZYLI ODWIEDZINY W TEATRZE LALEK

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

88

W ubiegłą niedzielę na zaproszenie Fundacji Rodzina i Przedsiębiorczość w ramach projektu SPACERY BADAWCZE wybraliśmy się do Teatru Lalek  na spektakl „Noc bez księżyca”.

Celem projektu jest  poznanie utrudnień i problemów, z którymi spotykają się rodziny w odwiedzonych placówkach kulturalnych oraz zwiększenie otwartości instytucji kultury na rodziny z dziećmi. Zespoły badaczy (czyli w tym konkretnym wydarzeniu my:) ale nie tylko) ocenią miejsca oferujące wydarzenia kulturalne za pomocą ankiety.

Projekt bardzo fajny dający możliwość zrobienia w miarę rzetelnej bazy miejsc odpowiednich dla dzieci a także ewentualną poprawę niedociągnięć w nich istniejących.

Sam spektakl…Według nas za ciężki dla dzieci, nie bardzo dostosowany do młodego i bardzo młodego widza. Przedstawienie dla dzieci stworzone jedynie za pomocą gestu, obrazu i dźwięku, bez dialogów to naprawdę wyzwanie. Mam wrażenie, że niestety nie udało się mu sprostać, mimo bardzo dobrej grze aktorskiej i fajnej scenografii. Układy choreograficzne zbyt długie co sprawiało, że część dzieci wyraźnie zaprzyjaźniała się z nudą. Podczas całego przedstawienia słychać było pytania dzieci  …a o co chodzi…a co oni robią…a czemu tak dziwnie tańczą……       a dlaczego oni nie mówią.  Jula na zakończenie skwitowała: „było fajne ale trochę dziwne” a Mati „najfajniejszy był kot”.

Noc_bez_ksiezyca_4fot źródło: www.teatrlalek.wroclaw.pl

Oczywiste jest, że dzieci mimo ograniczonego zrozumienia całości, znajdą fragmenty, które ich zafascynują i tym samym pozostawia bardzo pozytywne wrażenia ogólne:) I w tym miejscu czapki z głów dla dziecięcej wyobraźni:)

Ale na szczęście na tym nasza wizyta w teatrze lalek się nie skończyła:)

Po spektaklu czekało nas zwiedzanie teatru. SUPER SPRAWA.  Pani przewodniczce należy się premia. Tyle serca, pasji, zaangażowania i wyczuwalnej miłości do teatru już dawno nie widziałam. Dzieci miały okazję zobaczyć wszystkie  teatralne sale,

C

wejść na scenę oraz zwiedzić jej zaplecze,

2

dowiedzieć się kto to jest sufler oraz kto oprócz aktorów pracuje przy realizacji spektaklu. A na koniec lekcja o lalkach bo wszystkim, którzy zapomnieli przypominam, że byliśmy w teatrze LALEK.

9

7

Wiemy już kiedy lalka jest lalką, kiedy pacynką, kiedy marionetką.

4

Bawiliśmy się świetnie a Dudusiowy tato znalazł swoją bratnią duszę:) Podobni??

6

PODSUMOWUJĄC:

BYŁO SUPER

A na koniec PAMIĘTAJMY:

1

facebookrss

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>