Jak dzieci zaszczepiły w nas miłość do gór.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

GoryZ górami to u nas jest tak trochę dziwnie, to nie my sprzedajemy dzieciom naszą pasję, to one zaszczepiły ją nam…..Dobra, dobra od początku.

Jest 1 maj 2013r. Mateusz ma 2 latka i 10 miesięcy, Julcia 4 lata i 6 miesięcy. Rano stwierdziliśmy, że nie będziemy siedzieć we Wrocławiu tylko pojedziemy z dziećmi w góry, do Sobótki. Oczywiście dzieci małe wspinać się nie będziemy ale posiedzieć można na polance. Zadzwoniliśmy po znajomych i o 11 byliśmy na miejscu. Posiedzieliśmy chwilkę ale nudziło się wszystkich więc postanowiliśmy pójść w górę. Ile damy radę bo już 13 prawie była. I jakie było nasze zdumienie kiedy młodzi szli w tempie równym dorosłym mając przy tym taką radochę, że wbiliśmy się w szok.

Gory

Ponieważ było już późno doszliśmy do połowy i zawróciliśmy z mocnym postanowieniem, że w sobotę wracamy. Tak się też stało. O 9 byliśmy na miejscu i zaczynaliśmy zdobywanie naszej pierwszej góry. Było super dzieci same weszły i zeszły a po drodze zebrały gro pochwał….. i tak to się zaczęło. Później była jeszcze Wielka Sowa i kilka innych.

Gory

Rok później postanowiliśmy wejść na Szrenicę. Pracownik punktu informacji odradzał nam ale stwierdziliśmy, że jak młodzi nie dadzą rady to zejdziemy w połowie. Ale pięknie się wszystko udało brawa w schronisku utwierdziły ich, że osiągnęli coś wyjątkowego. Biorąc pod uwagę, że dzień wcześniej zrobili 12 km trudno się z tą opinią nie zgodzić.

Dzieci w górach to naprawdę fajna sprawa. Muszą tylko to lubić i chcieć a my rodzice musimy dać im szansę i nie zakładać z góry, że są małe, za słabe itp.

Gory Gory

Tyle z krótkiej historii. W kolejnych wpisach o bieżących wyczynach naszej czwórki.

 

facebookrss

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>