MAGICZNY LABIRYNT CZYLI PRZYGODA DLA KAŻDEGO

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

1

Pozycja ta początkowo  przyciągnęła moją uwagę szatą graficzną. Kiedy poczytałam o niej więcej wiedziałam, że musi znaleźć się w naszym domu. Nie tylko dzieci marzą, żeby być magikami:) Część dorosłych również (ja do tego grona zaliczam się z całą pewnością:)). Ale od początku…..

Gra składa się z planszy, tajemniczego podziemia, magicznych magnetycznych pionków, nietypowej kostki (posiada oczka 1-4).

8

10

Grę zaczynamy od ułożenia podziemnego labiryntu (możemy je ustawić wg. instrukcji lub własnego pomysłu), następnie przykrywamy planszą, wypowiadamy zaklęcie jednocześnie kręcąc grą oraz losujemy z woreczka magiczny element, który układamy na planszy.

3

 

2

4

Każdy z graczy musi zebrać jako pierwszy 5 elementów, które wcześniej pojedynczo losowane są z magicznego woreczka.

7

Musi poruszać się zgodnie z liczbą wyrzuconych oczek,  jednocześnie omijając niewidoczne ściany, które umieszczone są w podziemiach gry:). Jeśli jednak gracz trafi na ściankę, metalowa kuleczka odpada i należy wrócić na pole startowe.

5

Aby pokonać labirynt możemy włączyć naszą pamięć na ON lub posłużyć się spostrzegawczością i sprytem. Zabawa jest naprawdę przednia. Z jednej strony wymaga koncentracji a z drugiej zapewnia świetną rozrywkę. Dodatkowym plusem dla nas jest fakt, że możemy grać wszyscy razem. Jest na tyle interesująca, że nie nudzi starszyzny i na tyle prosta, że spokojnie 4 letni Mateusz sobie z nią poradził w ubiegłym roku. Teraz jako 5 latek już naprawdę fajnie wymiata:)

6

PODSUMOWUJĄC

Gra świetna na rodzinne spędzanie czasu

Rozwija pamięć i koncentrację

Znakomicie wykonana

Proste zasady

Cena: ok. 110-120 zł

 

facebookrss

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>