PATCHWORK

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

W Patchwork gramy od 3 dni, więc poniższy opis to pierwsze opinie i spostrzeżenia. Patchwork to nie robótki ręczne to logiczna gra planszowa dla 2 osób, w której głównym zadaniem jest „uszycie” patchworkowego kocyka. Każdy z graczy otrzymuje własną planszę, na której będzie szył swój kocyk z poszczególnych kawałków porozrzucanych wokół planszy czasu.

pat1

Działania są ograniczone zarówno przestrzenią jak i czasem, który odmierza się na osobnej planszy poprzez wykonany przez nas ruch. W grze musimy też kontrolować nasz budżet, który reprezentują guziki. W związku z tym my decydujemy czy kupujemy drogie kawałki z guzikami wydając dużą część naszego budżetu, czy kawałek, który przesunie nas na osi czasu do pożądanego miejsca, czy też kawałek, który pasuje przeciwnikowi blokując go tym samym. Do tego zakupiony przez nas kawałek musi pasować do układanki na naszej własnej planszy. Taka trochę tetrisowa zabawa ale dużo bardziej urozmaicona.

patch2

W Patchworku nie wygrywa ta osoba, która najszybciej dojedzie do mety. Wygrywa ta osoba, która ma największy „zysk netto” czyli różnicę pomiędzy ilością zgromadzonych guzików a wolnymi miejscami na planszy.

patch4

Patchwork to bardzo fajna zabawa z niskim współczynnikiem losowości dająca graczom możliwość podejmowania decyzji i dokonywania wyborów. To gra doskonała dla dorosłych jak i młodszych. U dzieci można też wykorzystać do ćwiczenia liczenia. Nie wymaga może niezwykłych strategicznych przemyśleń ale doskonale się bawimy grając w nią a oto chyba przede wszystkim w tym chodzi.

patch3

 

PODSUMOWUJĄC:

gra warta swojej ceny (65-80 zł)

niski współczynnik losowości

porządnie wykonana

wymaga sporo płaskiej przestrzeni

 

 

facebookrss

1 Comment

  1. Niczego sobie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>