Planszóweczki czyli o nałogu, którego nie zwalczamy

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

P1050980

O planszówkach mogłabym pisać i pisać. Niezależnie czy w domu czy na wyjeździe, czy słońce świeci czy na dworze wieje i dmucha zawsze znajdziemy miejsce i czas, żeby pograć.

Planszszówek mamy trochę i wciąż szukamy nowych. Kilka lub kilkanaście oddaliśmy bo albo z nich wyrośliśmy albo po prostu nam się nie spodobały.

Gra nie musi być koniecznie edukacyjna. Gra powinna dawać nam radochę i uśmiech. To nasze kryteria. Tak jednak się składa, że te, które wybieramy zazwyczaj też rozwijają.

Największym problemem na początku było dobranie takiej gry, żeby mogła grać w nią cała rodzinka. Czyli, żeby nie nudziła Julki ale żeby Matuś sobie radził.

Często robimy tak, że na początku Mateusz jest z jedną osobą w drużynie i w ten sposób wszyscy możemy się dobrze bawić.

Pierwsza planszówka to było grzybobranie. Matuś był malutki miał roczek, więc graliśmy tylko z Julką jak Matek sobie drzemał.

Jula miała wtedy trzy latka i największą trudność sprawiało jej przestrzeganie zasad:) Jej grzybki trafiały do koszyczka to było super ale jak trzeba było oddać to foch. Postanowiliśmy jednak, że od początku „nie odpuszczamy”. Tłumaczyliśmy, że nie liczy się wygrana tylko dobra zabawa. Pierwszy raz szybko się skończył i postanowiliśmy, że spróbujemy za jakiś czas.

Kolejny raz był dużo łatwiejszy. Julcia z chęcią zbierała i oddawała grzybki. Kilka razy wygrała i zobaczyła, że my z uśmiechem jej gratulujemy…….i tak się zaczęło.

W kolejnych wpisach opowiem o grach, które są naszym TOP 10 ale i tych, które uznajemy jako strata kaski.

 

facebookrss

2 Comments

  1. bardzo fajna jest też gra Carcassone. Grałam i bardzoz mi sie spodobała. Nie jest trudna i zbyt skomplikowana. Polecam.

    • Ta gra zajmuje wysoką drugą lokatę w naszym dudusiowym rankingu. Już niedługo nasza recenzja. Ciekawe czy Nasze spostrzeżenia będą podobne:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>