TAKENOKO CZYLI CARSKA SZKOŁA UPRAWY PĘDÓW BAMBUSA :)

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

0

Takenoko to pozycja rodzinna o prostych zasadach. Proste zasady wcale nie oznaczają nudnej gry. W tego typu grach dojście do perfekcji, wbrew pozorom, wymaga sporo myślenia i kombinowania co sprawia, że zarówno młodsi jak starsi fajnie spędzą czas. Gra jest perfekcyjnie wykonana, dopracowana w każdym detalu.

6

A figurki pandy i ogrodnika po prostu wymiatają :)

4

Zadaniem graczy jest realizowanie celów, za które otrzymuje się punkty. Wygrywa gracz z największą ich ilością. Zadania dzielą się na trzy grupy: pól, ogrodnika i pandy. Pierwsza grupa zadań polega na układaniu płytek wg. wzoru, druga grupa to sadzenie pędów bambusa a trzecia to zebranie tychże pędów dla głodnej pandy.

KOLAZ

Grę rozpoczynamy od płytki startowej czyli tzw. stawu. Każdy z graczy dostaje po jednej z kart zadań i …. do dzieła.

8

9

Każdy nasz ruch oraz ruch przeciwnika sprawia, że plansza pięknie się rozbudowuje. Sadzimy, zjadamy, dokładamy i nawadniamy :)

11

Z uwagi na fakt, ze przeciwnicy nie znają swoich celów można (wbrew swej woli) pomagać rywalowi. W realizowaniu poszczególnych zadań pomaga nam pogoda (czyli kostka). Gra kończy się kiedy jeden z graczy zrealizuje określoną ilość zadań (ilość zadań uzależniona jest od ilości graczy). Ponieważ zadania są różnie punktowane ważne aby odpowiednio dobierać karty celu. Nieuważny gracz może skończyć pierwszy ale niekoniecznie wygrać :).

Wszystko razem sprawia, że mimo znacznej losowości w grze, bardzo fajnie się przy niej bawimy.           12

PODSUMOWUJĄC:

gra pięknie wykonana

proste zasady

ciekawa formuła

znaczne elementy losowości w grze nie wykluczają  myślenia :)

POLECAMY:)

facebookrss

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>